Proč pomáháme

Úvodní slovo zakladatele

 

ROZSVIŤME ÚSTÍ nad LABEM
Zajímavý nápad stál u zrodu malé, ale velmi úspěšné vánoční akce z roku 2009, kterou jsme nazvali Rozsviťme Ústí nad Labem. Díky kouzelné vánoční atmosféře, umocněné létajícími lampióny (novinka, kterou jsme tehdy poprvé představili) měla akce velký úspěch a my jsme se ji rozhodli pořádat opakovaně.

POSLÁNÍ
V roce 2012 jsem se seznámil s osudem tehdy tříleté Lucinky a bylo rozhodnuto. Akce, původně pořádaná pouze pro radost, přerostla v akci na podporu lidiček, kteří si nemohou sami pomoci v těžké životní situaci. Díky velkému nasazení našich zaměstnanců, jejich pochopení a entuziasmu, byla akce velmi dobře zorganizovaná. Na akci tehdy přišlo 700 lidí a podařilo se tehdy vybrat 82 259 Kč. Tato částka pomohla postižené Lucince podstoupit dva léčebné pobyty v lázních Klimkovice, které nejspíše vedly k jejímu prvnímu samostatnému krůčku. Měli jsme z tohoto úspěchu velkou radost a rozhodli se pokračovat. Z jedné akce se stalo poslání.

PATRIK
Další velkou výzvou pro nás byla pomoc Patrikovi, splnit mu jeho sen a koupit elektrický vozík, který mu pojišťovna odmítla proplatit. Protože vozík stojí téměř 138 000 Kč, požádali jsme o účast na projektu město Ústí nad Labem, které nám vyšlo vstříc a poskytlo nám pódium. Poprvé jsme mohli připravit i krátký doprovodný program. Díky velkému odhodlání našich zaměstnanců a dalším dobrým lidem, se podařilo vybrat částku 134 999 Kč.

TEREZKA, LUKÁŠ, ELIŠKA
V roce 2014, s již rozsáhlejším programem, přes nepřízeň počasí a znemožnění hromadného vypouštění lampionů, se podařilo vybrat celkem 178 000 Kč a pomoci tak Terezce, Lukášovi a Elišce.

DALŠÍ VÝZVY
V roce 2015 nás čekala zatím největší výzva, a to pomoci hned šesti mladým lidem ve věku 2,5 až 17 let. Lidem, ke kterým nebyl osud tak laskavý, jako k nám ostatním. Kvůli vyšší cílové částce se termín akce posunul až do 29. 2. 2016. Nakonec se podařilo vybrat zatím nejvyšší částku 261 653 Kč.

MÁ TO SMYSL
Všichni, kterým jsme pomohli, nás pravidelně informují o svých pokrocích, ať už formou fotografií nebo videí, a my s nimi tyto pokroky sdílíme na naši facebookové stránce, kde máte možnost vidět, že společná pomoc má opravdu smysl.

POMOC na 100 %
Pomoci můžete zasláním finančních prostředků na transparentní účet Nadačního fondu Upřímné srdce 218164200/0600, náhled na transparentní účet naleznete ZDE.
Jsme velmi rádi, že můžeme všechny vybrané příspěvky v 100% výši předat lidem, kteří je opravdu potřebují.

Připojte se prosím k nám a pomozte, protože NAŠE SKUTKY ZA NÁS NIKDO JINÝ NEUDĚLÁ!

MATĚJ PROŠEK, zakladatel nadačního fondu