Proč pomáháme

Úvodní slovo zakladatele

 

ROZSVIŤME ÚSTÍ nad LABEM
Zajímavý nápad stál u zrodu malé, ale velmi úspěšné vánoční akce z roku 2009, kterou jsme nazvali Rozsviťme Ústí nad Labem. Díky kouzelné vánoční atmosféře, umocněné létajícími lampióny (novinka, kterou jsme tehdy poprvé představili) měla akce velký úspěch a my jsme se ji rozhodli pořádat opakovaně.

POSLÁNÍ
V roce 2012 jsem se seznámil s osudem tehdy tříleté Lucinky a bylo rozhodnuto. Akce, původně pořádaná pouze pro radost, přerostla v akci na podporu lidiček, kteří si nemohou sami pomoci v těžké životní situaci. Díky velkému nasazení našich zaměstnanců, jejich pochopení a entuziasmu, byla akce velmi dobře zorganizovaná. Na akci tehdy přišlo 700 lidí a podařilo se tehdy vybrat 82 259 Kč. Tato částka pomohla postižené Lucince podstoupit dva léčebné pobyty v lázních Klimkovice, které nejspíše vedly k jejímu prvnímu samostatnému krůčku. Měli jsme z tohoto úspěchu velkou radost a rozhodli se pokračovat. Z jedné akce se stalo poslání.

PATRIK
Další velkou výzvou pro nás byla pomoc Patrikovi, splnit mu jeho sen a koupit elektrický vozík, který mu pojišťovna odmítla proplatit. Protože vozík stojí téměř 138 000 Kč, požádali jsme o účast na projektu město Ústí nad Labem, které nám vyšlo vstříc a poskytlo nám pódium. Poprvé jsme mohli připravit i krátký doprovodný program. Díky velkému odhodlání našich zaměstnanců a dalším dobrým lidem, se podařilo vybrat částku 134 999 Kč.

TEREZKA, LUKÁŠ, ELIŠKA
V roce 2014, s již rozsáhlejším programem, přes nepřízeň počasí a znemožnění hromadného vypouštění lampionů, se podařilo vybrat celkem 178 000 Kč a pomoci tak Terezce, Lukášovi a Elišce.

DALŠÍ VÝZVY
V roce 2015 nás čekala zatím největší výzva, a to pomoci hned šesti mladým lidem ve věku 2,5 až 17 let. Lidem, ke kterým nebyl osud tak laskavý, jako k nám ostatním. Kvůli vyšší cílové částce se termín akce posunul až do 29. 2. 2016. Nakonec se podařilo vybrat zatím nejvyšší částku 261 653 Kč.

2 000 000 Kč

Pro nás důležitý milník, kdy jsme v roce 2021 překonali tuto částku a to nás motivovalo v dalším pokračování pomoci. Stále jsme ale jen skupina dobrovolníků, která tyto aktivity dělá po práci a ve svém volném čase a tak to nadále zůstane. A jelikož to není práce, ale poslání, snažíme se to dělat srdcem.

MÁ TO SMYSL
Všichni, kterým jsme pomohli, nás pravidelně informují o svých pokrocích, ať už formou fotografií nebo videí, a my s nimi tyto pokroky sdílíme na naši facebookové stránce, kde máte možnost vidět, že společná pomoc má opravdu smysl.

POMOC na 100 %
Pomoci můžete zasláním finančních prostředků na transparentní účet Nadačního fondu Upřímné srdce 218164200/0600, náhled na transparentní účet naleznete ZDE.
Jsme velmi rádi, že můžeme všechny vybrané příspěvky v 100% výši předat lidem, kteří je opravdu potřebují.

Připojte se prosím k nám a pomozte, protože NAŠE SKUTKY ZA NÁS NIKDO JINÝ NEUDĚLÁ!

MATĚJ PROŠEK, zakladatel nadačního fondu