Aktuální pomoc

Přidejte se

Stále se nám ozývají rodiče, kteří potřebují finanční podporu pro své  hendikepované děti na terapii, lázně i pomůcky, které by jim ulehčily život.

Do pomoci se můžete zapojit během celého roku. Stačí poslat jakoukoli částku na transparentní účet č. 218164200/0600.

Velmi si zakládáme na tom, že vybrané finanční příspěvky předáváme v plné výši, a vy vždy víte, komu aktuálně pomáháme.

Díky lidem, kteří pomáhají, může být svět mnohem lepší místo i pro ty, ke kterým byl osud nespravedlivý.

Linda – 50 000 Kč – Příspěvek na fyzioterapie


Na dofinancování fyzioterapií

Dostala jsem na Vás kontakt od svých bývalých žáků, kteří pocházejí ze severních Čech a snaží se mi pomoci se sháněním prostředků pro mou dcerku,která má kombinované postižení.Vzhledem k tomu,že se jedná o kombinované postižení, je těch terapií a potřeb mnoho,tak jsem za jejich pomoc vděčná,protože s péčí o dcerku bych to všechno nezvládla. Kdysi pro ni uspořádali charitativní koncert.

Dovoluji si podat žádost o pomoc pro moji dcerku Lindu Maxovou s financováním fyzioterapií. 

Má diagnostikováno kombinované postižení a má průkaz ZTP/P, 4.stupeň závislosti. 

Poslední diagnozy jsou:    

Dětský autismus s psychomotorickou retardací,mentální retardací,receptivní vývojová dysfázie,ADHD,dyspraxie v hrubé i jemné motorice,včetně orální a grafomotorické,dyslexie,dysortografie,dysgrafie,dysgrafie,dysprixie,dyskalkulie.Těžká myofunkční porucha.Bezlepková a nemléčná dieta a další intolerance na potraviny.Chabý svalový korzet,skoliotické, výrazně vadné držení těla,sed s výraznou kyfozou v oblasti TH/L páteře.

Vychýlení kostrče.Hypotonie svalová a trupová.Kloubní laxita.Těžká symptomatika.Inkontinence 3.stupně.

Byl jí zjištěn reflux.Je sledována v endokrinologické poradně kvůli podezření na poruchu štítné žlázy. 

Financování fyzioterapií pro dcerku je nad mé finanční možnosti.

Jsem maminka samoživitelka,vychovávám své dcerky sama,16 letou Lindu a 12 letou Ellu.Pocházíme ze severočeského kraje.Já i obě dcerky jsme se narodily v Mostě a žily jsme v Litvínově,kde máme širší rodinu.

Já jsem žila v Litvínově přes 40 let,mám tam své kořeny,vzpomínky,přátele.Pravidelně se tam vracím a moc mi ten kraj chybí.Měla jsem tam léta úspěšnou taneční a modelingovou školu ve které jsem působila 20 let.

Když mi vážně onemocněla dcerka a já musela dojíždět na všechny procedury do Prahy,což bylo finančně neúnosné,přesídlení naší rodiny do Prahy bylo nezbytné.

Žijeme v Praze,obě dcerky už tady mají zázemí,kroužky,Linda rehabilitace,terapie a lékaře specialisty.Některé lékaře máme ještě v Mostě.Mladší dcerka Ella nastoupila ukončila úspěšně 1.ročník na taneční konzervatoři.Je velmi nadaná.

Bohužel,žijeme jen z dávek sociálního minima a jsme v hmotné nouzi.

Otec se s dětmi nestýká a nijak se nepodílí na jejich potřebách.Vše zůstává na mě.

Já sama mám degenerující onemocnění hrudní páteře,z čehož plynou velké bolesti zad a péče o Lindičku je tak mnohem náročnější.Psychicky ani motoricky na tom není nejlépe.Z finančních důvodů nevyužívám žádné odlehčovací služby. 

Obě dcerky mají finančně náročnou bezlepkovou a bezmléčnou dietu.Ceny za tyto potraviny jsou neskutečné.

Se sociálními dávkami je to teď v Praze úplně katastrofální.Chodí poslední rok s velkým zpožděním,je už docela pravidlem,že přijdou za 2-3 měsíce.Prý je to proto,že jsou tady uprchlíci,říkala ředitelka SSP.Prý musíme vydržet.

Situace je tu opravdu vážná.Nedaří se mi teď vůbec s penězi vyjít,nevím ani s jakou částkou mohu v měsíci počítat,protože nevím,které dávky přijdou.Pravidelně chodí akorát PNP a PNM.

Linda je na dlouhodobé imunologické léčbě,nesmí do školy a je vzdělávána v domácím prostředí s asistentem.

Kvůli péči o Lindu nemohu do zaměstnání.Dříve jsem pracovala jako učitelka tance.

U Lindy se v době covidu,kdy nemohla chodit na terapie a rehabilitace velmi zhoršila skolioza.V příloze je videonahrávka,je tam vidět,jak je to držení těla špatné.Musí teď pravidelně rehabilitovat,aby se to dál už nezhoršovalo a pokud možno alespoň trošku zlepšilo a udrželo.I tak nám lékař a terapeuti řekli,že Linda bude muset cvičit celý život.Linda i přes to,že má kombinované postižení hraje krásně na klavír.Hudba,klavír je její láska.Hrát se naučila sama,podle sluchu.Miluje vážnou hudbu a operu.Moc ráda zpívá.

S hudbou vstává i usíná.Rehabilitace potřebuje i proto,aby se mohla věnovat hře na klavír.Neumím si představit,kdyby kvůli tomu musela přestat hrát na klavír.Je to velká bojovnice,hraje i s vykloubeným palcem na ruce.Chci Vás moc poprosit o pomoc s financováním rehabilitací pro Lindu,aby se její zdravotní stav zlepšil a mohla se i nadále věnovat hře na klavír.Příští rok se chce hlásit na Deylovu konzervatoř,kde pedagogové pracují s dětmi s hendikepem.Linda dochází na fyzioterapie do KINISI už několik let,je tam spokojená,terapeutka s ní velmi dobře pracuje.Snažím se shánět finanční prostředky na fyzioterapii,ale zatím jsem nebyla úspěšná.Všechny peníze už v KINISI máme vyčerpané.

Prosím,jestli můžete Lindě pomoci,budu Vám velmi vděčná.

Mohu nabídnout,že Linda může třeba zahrát na klavír na nějaké vaší akci a Ellinka zatančit.

Odkazy

https://patrondeti.cz/pribeh/genialni-ale-nemocne-linde-prinasi-klavir-radost

Kačenka – Příspěvek na pomoc od konkrétního dárce, který chce pomoci Kačence k dalšímu rozvoji – platby jsou označeny VS 999

Připravuje se …