Aktuální pomoc

Přidejte se 🙂

Stále se nám ozývají rodiče, kteří potřebují finanční podporu pro své  hendikepované děti na terapii, lázně i pomůcky, které by jim ulehčily život.

Do pomoci se můžete zapojit během celého roku. Stačí poslat jakoukoli částku na transparentní účet č. 218164200/0600.

Velmi si zakládáme na tom, že vybrané finanční příspěvky předáváme v plné výši, a vy vždy víte, komu aktuálně pomáháme.

Díky lidem, kteří pomáhají, může být svět mnohem lepší místo i pro ty, ke kterým byl osud nespravedlivý.

 

Maminka jedenáctileté Leničky na nás obrátila s prosbou. Ráda by pro svou dceru, která má kombinované postižení jak mentální, tak pohybové a pátým rokem má zavedenu výživovou sondu v žaludku, která ji umožnuje žít. Před dvěma roky prodělala operaci obou nožiček a nyní dokáže již několik minut stát. Leničku maminka vozí několikrát v týdnu k lékařům i do speciální školy na hiporehabilitace, pro pomůcky, pleny a podložky, Lenička stále nosí plenky, získala příspěvek na hiporehabilitace v hodnotě 15 000 Kč.

 

 

 

Devítiletý Tobiáš je z dvojčat a narodil se předčasně ve 26. týdnu s porodní váhou 900 g. Jeho dvojče – sestra bohužel týden po porodu zemřela. Komplikovaný porod, těžká nezralost a mnoho zdravotních komplikací, to vše se u něj rozvinulo v těžké kombinované postižení  – dětskou mozkovou obrnu (DMO). Jeho psychomotorický vývoj je těžce opožděn a v deseti letech nemluví, nechodí, má poruchu příjmu potravy (zavedenou žaludeční sondu – PEG), skoliózu, operovaný kyčelní kloub, oční vadu, epilepsii, Hydrocefalus a zavedený Schunt a chronické plicní onemocnění. Přes všechny tyto anamnézy je Tobi klidný, trpělivý, veselý, vnímavý a zvědavý klučina, který se doma plazí po zemi, trochu leze po čtyřech, miluje zvukové hračky, říkanky, písničky a televizní pohádky a rád si sám jezdí ve svém vozíčku. Tobiáš by jel rád do kliniky AXON na terapii Kosmík v hodnotě 56 880 .

 

 

Tříletý Vojtíšek podstoupil ihned po porodu kardiopulmonální resuscitace, jejímž cílem je oddálení klinické smrti a zamezení nevratného poškození životně důležitých orgánů. Jedná se o nepřímou srdeční masáž a umělou plicní ventilaci, které dočasně suplují základní životní funkce – srdeční činnost a dýchání a hned další dny postoupil závažné operace. Vojtíšek trpí epileptickými záchvaty a epilepsii DMO. Maminka žádá pro Vojtíška Therasit Terapii v Liberci, logopedii v celkové výši 50 000 Kč.