Aktuální pomoc

Přidejte se

Stále se nám ozývají rodiče, kteří potřebují finanční podporu pro své  hendikepované děti na terapii, lázně i pomůcky, které by jim ulehčily život.

Do pomoci se můžete zapojit během celého roku. Stačí poslat jakoukoli částku na transparentní účet č. 218164200/0600.

Velmi si zakládáme na tom, že vybrané finanční příspěvky předáváme v plné výši, a vy vždy víte, komu aktuálně pomáháme.

Díky lidem, kteří pomáhají, může být svět mnohem lepší místo i pro ty, ke kterým byl osud nespravedlivý.

Lenička

Leničce bude letos 13 let. Má kombinované postižení jak mentální, tak pohybové a šestým rokem má zavedenu výživovou sondu v žaludku, která ji umožnuje žít. Leničku maminka vozí několikrát v týdnu k lékařům i do speciální školy. Leničku v poslední době velice trápí stále se zhoršující skolióza páteře a operace bohužel není možná. Leničce by nyní nejvíce pomohl rehabilitační kočár v hodnotě 31 951 Kč.

Tobiáš

Devítiletý Tobiáš je z dvojčat a narodil se předčasně ve 26. týdnu s porodní váhou 900 g. Jeho dvojče – sestra bohužel týden po porodu zemřela. Komplikovaný porod, těžká nezralost a mnoho zdravotních komplikací, to vše se u něj rozvinulo v těžké kombinované postižení  – dětskou mozkovou obrnu (DMO). Jeho psychomotorický vývoj je těžce opožděn a v deseti letech nemluví, nechodí, má poruchu příjmu potravy (zavedenou žaludeční sondu – PEG), skoliózu, operovaný kyčelní kloub, oční vadu, epilepsii, Hydrocefalus a zavedený Schunt a chronické plicní onemocnění. Přes všechny tyto anamnézy je Tobi klidný, trpělivý, veselý, vnímavý a zvědavý klučina, který se doma plazí po zemi, trochu leze po čtyřech, miluje zvukové hračky, říkanky, písničky a televizní pohádky a rád si sám jezdí ve svém vozíčku. Tobiáš by jel rád do kliniky AXON na terapii Kosmík v hodnotě 56 880 Kč.

Martínek

Martínek byl přidušen při porodu a je postižen DMO s kombinovaným postižením.Je na vozíku, le zvládne ujít s dopomocí pár kroků.Protože už je na mě velký a těžký, nezvládám ho sama už dávat do vany na koupání a manžel už má občas taky co
dělat (občas je pracovně mimo). Sprchový kout nechceme pořizovat, protože Martínek se rád koupe a děláme mu občas solné nebo bylinkové koupele. Rádi bychom pořídili vanu s dvířky určenou pro hendikepované a seniory. Velmi by nám to usnadnilo manipulaci s Martínkem, hlavně i do budoucna, protože prognóza co se týče pohybu u něj není dobrá. Cena vany je 56 690 Kč

Péťa

Péťa je nemluvící 18-letý chlapec s kombinovaným postižením, který navštěvuje praktickou školu. V raném věku byl léčen s dětskou epilepsií, má dětskou mozkovou obrnu, trpí poruchou autistického spektra, která byla příčinou i úrazu  ve 2,5 letech po kterém od tří let neslyší. V jeho 5 letech mu byl voperován kochleární implantát. Rádi bychom Péťovi pořídili elektrický skútr, abychom mohli více chodit ven, na výlety, do obchodu… Péťa váží spolu s mechanickým vozíkem přibližně 120 kg což je pro nás velice náročné i jen dojít s ním do obchodu, protože cesta je do kopce a tuto váhu již máme problém zvládnout. Totéž výlety, musíme předem zjišťovat zda je pro nás vhodný terén. Cena je 41 350 Kč

Honzík

Honzík je veselý hyperaktivní 8-letý kluk, který trpí poruchou autistického spektra, a středně těžkou dyslálií (nesrozumitelná řeč). Chodí do běžné ZŠ s asistentem. Pro Honzíka bychom potřebovali pořídit dotykový notebook. Potřebuje dotykový, aby ho mohl využívat se speciálními interaktivními programy pro školní výuku a mohl tak s jeho pomocí zvládat běžné učivo ZŠ. Cena notebooku je kolem 23 000 Kč.

Kačenka

Kačenka (7) je malá slečna s velmi vzácnou genetickou poruchou – mutací genu CDKL5. Jedná se o tzv. Rettův syndrom, což je těžké, kombinované psychomotorické postižení, s častými epileptickými záchvaty, poruchou spánkového rytmu a zrakového kontaktu, s poruchou kousání a polykání, s neschopností koordinovaných pohybů a komunikace. Rodiče Kačenky by uvítali finanční příspěvek ve výši 50 000 Kč na pořízení elektricky polohovatelné postele a dále speciální vany a dofinancování bezbariérových úprav bytu, zejména koupelny a pokojíčku, které je třeba uhradit nad rámec příspěvku z Úřadu práce.