Aktuální pomoc

Přidejte se 🙂

Stále se nám ozývají rodiče, kteří potřebují finanční podporu pro své  hendikepované děti na terapii, lázně i pomůcky, které by jim ulehčily život.

Do pomoci se můžete zapojit během celého roku. Stačí poslat jakoukoli částku na transparentní účet č. 218164200/0600.

Velmi si zakládáme na tom, že vybrané finanční příspěvky předáváme v plné výši, a vy vždy víte, komu aktuálně pomáháme.

Díky lidem, kteří pomáhají, může být svět mnohem lepší místo i pro ty, ke kterým byl osud nespravedlivý.

 

Sedmiletá Verunka se s potížemi potýká již od narození, po komplikovaném porodu byla poslána domů s podezřením na epilepsii a hypotomii v důsledku přidušení. V létě 2016 byla po náročných genetických vyšetřeních u Verunky prokázána vzácná forma epilepsie, s jejíž léčbou není mnoho zkušeností u nás ani ve světě a která sebou přináší řadu doprovodných komplikací. Pro zmírnění následků by Verunce pomohla intenzivní rehabilitace. Rodiče žádají o poskytnutí částky na léčebný program v rehabilitačním centru Sarema Liberec v hodnotě 54 200 Kč.

 

Osmiletý Jonášek  má kombinované postižení s poruchou komunikace, má vadu sluchu a je zcela odkázán na pomoc druhých. Situaci komplikuje i fakt, že maminka Jonáška má také sluchovou vadu. Rodiče žádají pro Jonáška finanční příspěvek na rehabilitaci se zaměřením na animoterapii, felinoterapii, případně delfinoterapii. Rehabilitace s tímto zaměřením by pomohla Jonáškovi lépe zvládat komunikaci se svým okolím. Částka potřebná na rehabilitaci je 15 000 Kč.

 

 

Čtyřletá Martinka trpí středně těžkou psychomotorickou retardací s lehkým mozečkovým syndromem. Rodiče zjistili, že se Martinka v roce a půl opožďuje ve vývoji, po sérii různých vyšetření, které trvaly přes dva roky, byla rodičům sdělena zdrcující diagnóza. Martinka reaguje velmi dobře na zvířátka, rodina by ráda Martince poskytla intenzivní týdenní hiporehabilitaci, která by pomohla zlepšit psychomotorické funkce Martinky. Diagnosticko – terapeutický pobyt v lůžkovém stacionáři pomůže Martince lépe komunikovat. Celková částka na hipoterapii i diagnostiku je 12 800 Kč.

 

 

Pětiletá Nelinka se narodila spolu se svým dvojčátkem předčasně, první měsíce byla obě děvčátka napojena na kyslík. V roce a půl života byla Nelince diagnostikována dětská mozková obrna. Další těžkou ránou bylo pro rodiče zjištění, že Nelinka trpí nedoslýchavostí obou oušek. Nelinka v současné době chodí pomocí berliček. Rodiče by rádi dcerce dopřáli intenzivní cvičení na neurorehabilitační klinice Axon v Praze, která je zaměřená na tento druh postižení. Pomáháme vybrat částku ve výši 20 000 Kč.

 

 

Jedenáctiletá Lenička má kombinované mentální i pohybové postižení. Poprvé si začala sedat v šesti letech, díky cvičení Vojtovou metodou. Po určitém zlepšení přestal Leničce fungovat jícen a opět skončila v nemocnici na umělé výživě. Lenička se teprve nyní pokouší o první krůčky. Rodiče by dcerce rádi dopřáli hipoterapii,  která by mohla zlepšit stav jejího pohybového ústrojí. Celková částka na hipoterapii je 15 000 Kč.

 

 

Adámek je osmiletý chlapeček s opožděným vývojem. Problémy nastaly již při porodu, kolem jednoho roku si maminka povšimla pomalejšího vývoje, od té doby absolvovala mnohá vyšetření, které potvrdilo neurovývojovou poruchu, těžkou formu ADHD s poruchou soustředění, opožděný vývoj řeči, dyspraxie, nedostatečnou motoriku. Adámek je velmi náchylný k respiračním onemocněním. Maminka je s Adámkem sama. Tablet s výukovým programem ve výši 20 000 Kč by pomohl Adámkovi s řešením logopedických potíží.