Aktuální pomoc

Přidejte se

Stále se nám ozývají rodiče, kteří potřebují finanční podporu pro své  hendikepované děti na terapii, lázně i pomůcky, které by jim ulehčily život.

Do pomoci se můžete zapojit během celého roku. Stačí poslat jakoukoli částku na transparentní účet č. 218164200/0600.

Velmi si zakládáme na tom, že vybrané finanční příspěvky předáváme v plné výši, a vy vždy víte, komu aktuálně pomáháme.

Díky lidem, kteří pomáhají, může být svět mnohem lepší místo i pro ty, ke kterým byl osud nespravedlivý.

Péťa

Péťa je nemluvící 18-letý chlapec s kombinovaným postižením, který navštěvuje praktickou školu. V raném věku byl léčen s dětskou epilepsií, má dětskou mozkovou obrnu, trpí poruchou autistického spektra, která byla příčinou i úrazu  ve 2,5 letech po kterém od tří let neslyší. V jeho 5 letech mu byl voperován kochleární implantát. Rádi bychom Péťovi pořídili elektrický skútr, abychom mohli více chodit ven, na výlety, do obchodu… Péťa váží spolu s mechanickým vozíkem přibližně 120 kg což je pro nás velice náročné i jen dojít s ním do obchodu, protože cesta je do kopce a tuto váhu již máme problém zvládnout. Totéž výlety, musíme předem zjišťovat zda je pro nás vhodný terén. Cena je 41 350 Kč

Honzík

Honzík je veselý hyperaktivní 8-letý kluk, který trpí poruchou autistického spektra, a středně těžkou dyslálií (nesrozumitelná řeč). Chodí do běžné ZŠ s asistentem. Pro Honzíka bychom potřebovali pořídit dotykový notebook. Potřebuje dotykový, aby ho mohl využívat se speciálními interaktivními programy pro školní výuku a mohl tak s jeho pomocí zvládat běžné učivo ZŠ. Cena notebooku je kolem 23 000 Kč.