Aktuální pomoc

Přidejte se 🙂

Stále se nám ozývají rodiče, kteří potřebují finanční podporu pro své  hendikepované děti na terapii, lázně i pomůcky, které by jim ulehčily život.

Do pomoci se můžete zapojit během celého roku. Stačí poslat jakoukoli částku na transparentní účet č. 218164200/0600.

Velmi si zakládáme na tom, že vybrané finanční příspěvky předáváme v plné výši, a vy vždy víte, komu aktuálně pomáháme.

Díky lidem, kteří pomáhají, může být svět mnohem lepší místo i pro ty, ke kterým byl osud nespravedlivý.

 

 

Pětiletá Nelinka se narodila spolu se svým dvojčátkem předčasně, první měsíce byla obě děvčátka napojena na kyslík. V roce a půl života byla Nelince diagnostikována dětská mozková obrna. Další těžkou ránou bylo pro rodiče zjištění, že Nelinka trpí nedoslýchavostí obou oušek. Nelinka v současné době chodí pomocí berliček. Rodiče by rádi dcerce dopřáli intenzivní cvičení na neurorehabilitační klinice Axon v Praze, která je zaměřená na tento druh postižení. Pomáháme vybrat částku ve výši 20 000 Kč.

 

 

 

Adámek je osmiletý chlapeček s opožděným vývojem. Problémy nastaly již při porodu, kolem jednoho roku si maminka povšimla pomalejšího vývoje, od té doby absolvovala mnohá vyšetření, které potvrdilo neurovývojovou poruchu, těžkou formu ADHD s poruchou soustředění, opožděný vývoj řeči, dyspraxie, nedostatečnou motoriku. V současné době byla zjištěna u Adámka lehká mentální retardace a atypický autizmus. Adámek je velmi náchylný k respiračním onemocněním. Tablet s výukovým programem ve výši 20 000 Kč by pomohl Adámkovi s řešením logopedických potíží.

 

 

Valerie se narodila předčasně, následovalo vyšetření, které prokázalo krvácení do mozku. Rodičům byla sděleno, že Valinka ponese následky. Na doporučení lékařů začali rodiče cvičit Vojtovu metodu. Po sérii vyšetření na neurologii byla stanovena zdrcující diagnóza – dětská mozková obrna. Po operaci, intenzivních terapiích a lázních, zaznamenali rodiče u dívenky velké pokroky. Šestiletá Valinka je velmi snaživá, venku se pohybuje na invalidním vozíku, doma leze po čtyřech a začíná komunikovat s okolím.  Rodiče žádají o příspěvek na speciální léčebný program v Klimkovicích v částce 50 000 Kč.

 

 

Lukášek  se narodil před 15 lety v Motolské nemocnici. Lékaři již věděli, že má zvětšenou pravou síň na svém srdci, a protože musel být již v okamžiku svého narození sledován, první okamžiky života začaly právě tam. Protože se tento kousek jeho malého já pořád zvětšoval, v pěti měsících mu byla  provedena na srdci plastika. Z krevních testů po operaci však lékaři zjistili další diagnózu, a to svalovou dystrofii typu DUSCHENNE.  V pěti letech začal mít první problémy s chůzí, kolébal se.  Nemohl jezdit na kole a na kolečkové brusle mohl rovnou zapomenout. Asi v deseti letech už  těžce vstával ze židle a v chůzi mu pomáhaly ortézy. Na vozík usedl krátce poté, a ten je jeho pomocníkem doposud. V současné době destrukce svalových buněk probíhá rychle a již má problémy s horní polovinou těla, kdy se sám neposadí a ani neoblékne, své ruce již nezvedne nad hlavu. V péči o Lukáška by rodině velmi pomohlo polohovací lehátko v hodnotě 18 999 Kč.