8. ročník Rozsviťme Ústí nad Labem

8. ročník akce Rozsviťme Ústí nad Labem

Tento ročník charitativní akce se konal 21. 12. 2016, již tradičně na Lidickém náměstí. Hlavním cílem bylo pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Charitativní akce se konala pod záštitou Nadačního fondu Matěje Proška.

 

Začátek akce byl v 16.00 a společné vypuštění lampiónů proběhlo v 18.10.

 

Program hlavní pódium Lidické náměstí:

Mažoretky DDM Rozmarýn Litoměřice – Krtečci, Umělecká škola Neštěmice – Dog dancing Magda Dzurková – Sandra W. – Dětský sbor při DDM a DD Severní Terasa – Fireshow Vox Luminas – Sabina Slepčíková – Nela Kailová – Dalibor Slepčík – Alena Skalová – Daniel Matoušek – ZŠ Neštěmická se sólistkou Aničkou Duškovou

Doprovodný program pro děti na Lidickém náměstí:

Sváťovo dividlo – malování na obličej – mini koně Stáj Tivani – Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem

Poděkování účinkujícím

Děkujeme všem účinkujícím a ceníme si toho, že umělci vystoupili bez nároku na jakýkoli honorář.

 

Stále pokračujeme v příjmu finančních příspěvků, a to do konce ledna 2017, následně budou částky předáný níže uvedeným dětěm. Příspěvek je možné zaslat na transparentní účet nadačního fondu, na kterém je aktuálně 137 230,64 Kč.

 

PLNÍME SNY a 100% výtěžku putoval na pomoc:

1eliska-lepicova5 000 Kč pro ELIŠKU a LUKÁŠE na hypoterapii

Eliška (17) má mitochondriální encefalomyopatii. Neumí sama sedět. Terapie na koni probíhá v leže, což pomáhá uvolnit svalový tonus, zlepšit peristaltiku. Přímý kontakt s koněm je pro Elišku novým vjemem a komunikačním prostředkem. Samotná možnost pohybu a pobytu v přírodě je s ohledem k upoutání na invalidní vozík přínosnou aktivitou.

lukas

Lukáš (24) bojuje s těžkými následky zánětu mozku. Hypoterapie mu pomůže k uvolnění a posílení fyzické kondice a k procvičování motoriky. Součástí terapie je pomoc s jednoduchými činnostmi, které ho učí, jak vypadá péče o koně.

 

 

 barunka50 000 Kč pro BARUNKU na výcvik asistenčního a canisterapeutického psa Maxe

Barunka (8) má poruchu autistického spektra, svalovou hypotonii a ADHD (hyperaktivita). Velkým pomocníkem pro ni bude věrný přítel, pes Max, který je aktuálně ve výcviku.

 

adelka-6-let45 000 Kč pro ADÉLKU na speciální polohovací židličku

Adélka (7) se narodila jako zdravé dítko, alespoň všechna vyšetření tomu nasvědčovala. Když byly Adélce 2 měsíce, objevily se u ní křeče a záškuby, při kterých stáčela oči. Na magnetické rezonanci zjistili, že jde o epilepsii, způsobenou četnými  závažnými vrozenými vadami mozku. Po čase se objevilo mnoho dalších zdravotních komplikací. Speciální židlička by pomohla ke zjednodušení a zkvalitnění péče.

 

 stepanka-2-roky60 000 Kč pro ŠTĚPÁNKU na pobyt v centru Renona rehabilitation

Štěpánka (2) se narodila se zvětšenou mozkovou komorou (Hydrocefalus). Krátce po narození podstoupila operaci, která pomohla tomu, že z hlavy odtéká mozkomíšní mok, který se v hlavě hromadí a mozek utlačuje, což způsobilo další diagnózu a to hypotonii. Lázně pomohou Štěpánce zlepšit fyzickou kondici.

 

Poděkování partnerům

Děkujeme všem, kteří se na konání akce podíleli a díky nim se rok od roku navyšuje částka, kterou můžeme hendikepovanám předat.

 

Generální sponzor

Attigente Group, spol. s r. o.

 

Partneři

mgmulproboxing-2p

EnterULRegionální TV

Ústecký denik

stáj TivanilogoPNGseveroceska-ved-knih

svatovo-dividlo