6. ročník Rozsviťme Ústí nad Labem

6. ročník akce Rozsviťme Ústí nad Labem

Tento ročník charitativní akce Rozsviťme Ústí nad Labem, se konal 22. prosince 2014 na Lidickém náměstí. Hlavním cílem bylo pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. 

PLNÍME SNY

Chtěli bychom moc poděkovat všem skvělým lidem, kterým nebyl lhostejný osud ostatních. Na akci přišli, aby pomohli někomu, ke komu nebyl osud tak vstřícný jako k nám ostatním. Prodali jsme mnohem více lampionů než minulý rok a celkem se podařilo znovu překonat cílovou částku. Vybralo se neuvěřitelných 173.577 Kč. Akci 22. prosince nám sice narušil velice silný vítr, proto nebylo možné lampiony vypouštět. Z toho důvodu jsme se rozhodli posunout vypouštění lampionů v  náhradním termínu. 20. 1. 2015 byly od 17 hodin zpřístupněny prostory naší společnosti pro širokou veřejnost, zájemci se mohli prohlédnout pracoviště a udělat si představu, jak to u nás probíhá. Návštěvníci měli možnost zakoupit si lampión a přispět touto částkou na pomoc potřebným lidem. Poté jsme napsali svá přání na velký lampión a společně přešli na Lidické náměstí, kde se konalo samotné vypouštění. Na foto z tohoto dne se můžete podívat ZDE. Na transparentním účtu byla po ukončení akce ke dni 30. 1. 2015 částka 178.000 Kč. Částka nás velmi překvapila. Díky této částce si mohli Eliška, Terezka i Lukáš dopřát rehabilitaci a pomůcky, které jim pomohly zkvalitnit a zpříjemnit život.

Na programu spolupracovali

Město Ústí nad Labem a umělecká agentura Dream Production
Mažoretky z DDM Litoměřice
pěvecký sbor ZŠ Neštěmická
zpěváci Sabina a Dalibor Slepčíkovi
Fireshow T.E.T.R.I.S.
Alena Skalová

Realizační tým zaměstnanců společnosti Attigente Group, spol. s r. o.

Verča Juricová, Irena Patrusová , Petra Klabanová, Jana Křivanová, Michaela Poláková, Petr Stadtherr, Petra Koptová, Vlasta Morávek, Nikola Kutilová, Lucie Charvátová, Jana Prokopová, Veronika Fišerová, Pavla Vitáková, Petra Čonková, Pepa Baláž, Nikola Kohlertová, Josef Dunka, Iveta Tataiová, Míra Šebek, Petr Holub, David Macák, Kateřina Halbichová, Šárka Mašková, Iveta Kalibová, Katka Kalendová, Soňa Kršková, Lůca Kloubská, Eliška Třešňáková, Věra Steklá, Vladimír Hrošek, Zdeňka Kubíčková, Adam Anders, David Tykal, Zdeněk Adámek, Denisa Vaníčková, Lucie Halbichová, Lukáš Fabián, Andy Nejezchlebová, Jiří Vorel, Petra Oborníková, Martina Klepišová, Radka Barešová, Milan Makula, Tomáš Makula, Ladislav Bihary a Matěj Prošek.

100.000 Kč předáno ELIŠCE na léčebný pobyt v lázních Klimkovice

Eliška je 8 letá holčička, která má velmi těžké zdravotní postižení. Její diagnóza je dětská mozková obrna, hydrocefalus (má v hlavičce zavedenou hadičku, která ji odvádí mozkomíšní mok do bříška) je spastická (tuhnutí svalů), epilepsie, CVI vada zraku, ale i přesto je velmi veselá, hovorná a šťastná holčička, která ráda rozdává lidem radost. Eliška nechodí, neleze, nesedí ani se sama nenají.
V únoru 2014 Eliška prodělala operaci nohou. Díky sběru víček a finančním příspěvkům od dárců se nám podařilo zaplatit lázně Klimkovice. Tyto lázně Elišce pomohly a Eliška udělala velké pokroky. Bohužel jen jedny lázně nestačí a musí se opakovat. Potřebuje spoustu speciálních rehabilitačních pomůcek ke zkvalitnění jejího života. Nyní nás čeká koupě invalidního vozíku, speciální otočné autosedačky a také musíme nechat předělat koupelnu na bezbariérovou.

Moc děkujeme za Vaši pomoc
Novotná Iveta (maminka Elišky)

39.000 Kč předáno LUKÁŠOVI na vzdělávací pomůcky, PC a sportovní aktivity

Lukášovi je 17 let a žije v Hradci Králové. V roce 2005 přišel ne vlastní vinou o obě dolní končetiny při vlakovém neštěstí. Jeho odhodlání a snaha se znovu vrátit do normálního života s těžkým zdravotním handicapem může být pro někoho inspirativní. Aktuálně jede Lukáš 18. a 19. 10. hrát do Olomouce a Zlína sledge hokej, tak můžete na dálku fandit. Zlínské utkání bude vysílat i TV COM ZDE.
Co se týče samotné podpory Lukáše, nabízejí se dvě oblasti. Jedna oblast je podpora sportovních aktivit – sháníme prostředky na zakoupení zánovního sportovního vozíčku na florbal. Zatím si jej půjčuje, ale to přináší celou řadu komplikací. Doprovodná činnost ohledně sportování, jako je např. doprava na zápasy, tréninky, rehabilitace apod., asistenční činnost, to vše je bohužel neoddělitelné a stojí mnoho prostředků. S tímto je možné pomoci.
Druhou oblastí podpory je samotné vzdělání a uplatnění se v pracovním procesu. S ohledem na zdravotní handicap, bude těžké najít uplatnění v nějakém zaměstnání. Proto již dnes podporujeme Lukáše i s jeho koníčky. Chtěl by se zabývat grafikou na PC, úpravou a zpracováním digitálních fotografií, střihem filmů – jednoduše prací na PC. Navštěvuje již kroužky na škole a na tuto činnost se připravuje. Proto bychom mu rádi pořídili nějaký výkonnější PC s odpovídajícím SW a HD vybavením.
Samozřejmě jsou zde další náklady. Kromě fyzického handicapu je to jinak zdravý kluk. Hudba, PC – hlavně hry, jsou jedny z jeho neoblíbenějších činností. Rád by nějaký mobil, tablet … Když to tedy shrnu – přínosnější bych viděl investici do vzdělání, tedy pomoc s nákupem PC a až potom do sportu.

Srdečně Vám děkuji za podporu pro syna Lukáše.
S pozdravem a poděkováním Miroslav Štěpják – otec Lukáše

39.000 Kč předáno TEREZCE na tablet se speciálním rozvojovým programem

Terezka se narodila v únoru v roce 1995 v Ústí nad Labem. Při komplikovaném porodu se zjistilo, že má oboustranný rozštěp patra a rtu. Při dalších vyšetření se přišlo na to, že se narodila s mnohočetnými vadami.
Do dvou let jsme byly, já matka a Tereza, stále v nemocnici v Ústí nad Labem a v Praze. Hned po narození byla na operaci srdce. Z důvodu intubace a potížemi s dýcháním byla často na vyšetření, při kterých nesměla jíst. V roce vážila 4.75 kg a drobná je stále. Před operací rozštěpu absolvovala operaci žaludku, kde jí lékaři přidělali knoflík na krmení – gastrostomii. Ve dvou letech měla plastiku rtu a z důvodu špatného dýchání měla tracheostomii (další knoflík, ale na dýchání).
Do šesti let jsme stále navštěvovaly nemocnice, ale od šestého roku Terezka neměla ani „gastrostomii“ a ani „tracheostomii“. Za sebou měla i tři plastické operace (+ několik zápalů plic, salmonel 3x, infektů).
Díky mému vzdělání a předškolnímu zaměření jsem Terezku naučila písmena, znakovou řeč aj. Také jsme se hodně dozvěděli na „Pobytech s hendikepovanými dětmi“, na které jsme jezdili. Od roku 2005 Terezka navštěvuje Speciální školu Pod parkem, kde je spokojená a stále se rozvíjí po všech stránkách. Nemá ráda změny a celou dobu má paní učitelku Mgr. Janu Č., kterou má moc ráda a většinou jí ve všem poslechne. Druhým rokem má paní asistentku Haničku, kterou si také velice oblíbila. Každou neděli se těší na pondělí, že půjde do školy. Z důvodu její agrese a autismu nesmíme navštěvovat družinu. Terezka je ve škole pouze v dopoledních hodinách, odpoledne je s rodiči. Jsme oba zaměstnaní a na její výchově se podílíme, máme směnný provoz. Terezka vyžaduje hodně pozornosti, musí být pod neustálým dohledem. Terezka má dva starší bratry (28 a27 let), které ráda vítá a stále si vynucuje pozornosti, aby se jí věnovali.
Při zapůjčení tabletu v lázních byla Terezka soustředěná a pozorná. Formou ukázek a nápovědy vše rychle pochytila a uměla. Jeden čas ráda psala na PC, ale náš zastaralý počítač jejím potřebám nevyhovuje. V lázních a při dovolené vyhotovujeme „DENÍČKY“, kterými Terezka ráda listuje a zrakovým vnímáním se naučila číst některé rodinné znaky – jména atd. V letních měsících Terezka jezdí na dvojkole, které jsme pro ni pořídili, aby také mohla využívat cyklostezku u nás za domem. Většinou s ní jezdí otec anebo bratři. ‚
Rádi bychom ji tak s Vaší pomocí pořídili tablet se speciálními programy, které by ji pomohly se dále rozvíjet.

Děkujeme moc za Vaši pomoc.
Jana Trubáková (maminka Terezky)