5. ročník Rozsviťme Ústí nad Labem

5. ročník akce Rozsviťme Ústí nad Labem

Tento ročník charitativní akce, Rozsviťme Ústí nad Labem, se konal 21. prosince 2013 na Lidickém náměstí. Hlavním cílem bylo pomoci těm, kteří to opravdu potřebují.

PLNÍME SNY

V roce 2013 se nám podařilo překonat vybranou částku z roku 2012 a zprvu nedosažitelná částka 130.000 Kč, která byla potřeba na nový vozík, byla překonána! Společně jsme pomohli patnáctiletému Patrikovi. 5. ročník akce Rozsviťme Ústí nad Labem, měl nezapomenutelnou atmosféru. Na Lidickém náměstí se sešlo více jak 1 000 lidí. Díky perfektním účinkujícím, kteří na akci vystoupili a také díky městu Ústí nad Labem, které nám pro tento rok připravilo pódium, dostal se 5. ročník zase o stupeň výše. Na akci se prodalo 886 lampionů a částka celkově dosáhla výše 134.999 Kč

134.999 Kč předáno PATRIKOVI na elektrický invalidní vozík

Patrik trpí od narození duchenneovu svalovou dystrofii a je odkázán na vozík. Nemoc ve svém důsledku způsobuje také zhoršování zraku. Aby mohl dojíždět do školy a byl alespoň částečně samostatný, potřebuje Patrik vozík nový. Pojišťovna odmítla nový vozík zaplatit.

Na programu spolupracovali

Město Ústí nad Labem
ZŠ Neštěmická a jejich sbor
Alena Skalová
Milan Brigadoi
Mediální podpora: Ústecký deník a Hit rádio FM

Realizační tým Attigente

Iveta Kalibová, Renata Daňková, Radka Štefková, Veronika Fišerová, Tomáš Kléma, Erretová Nikola, Vlastimil Morávek, Petra Brynychová, Petr Holub, Míra Šebek, Petra Klabanová, Veronika Juricová, Sabine Grillmaierová, Nikola Kutilová, Veronika Růžičková, Barbora Sýkorová, Petra Čonková, Nikola Čonková, David Tykal, Tomáš Kršňák, Tomáš Kohoutek, Kateřina Halbichová, Martina Topičová, Zdeněk Adámek, Jana Jakešová, Petr Stadtherr, Budínský Lukáš, Lucie Kloubská, Irena Patrusová, Michaela Poláková, Andrea Opatovská, Jiří Vorel, David Macák, Jakub Kraner, Jana Křivanová, Petra Flašarová a Matěj Prošek.

Pomoc při havárii vody

6.136 Kč předáno HANCE na vybavení bytu po havárii vody v bytě

Pokud se ocitne náš kolega v nesnázích, všichni se snažíme co nejvíce pomoci. A pomoc, která přijde rychle, je ta nejlepší.
Hanka je jeden z našich stálých zaměstnanců, které byl chybou při rekonstrukci obytného domu vyplaven celý byt, který bohužel neměla pojištěný. Nečekali jsme a velice rychle jsme zorganizovali finanční sbírku, při které se podařilo vybrat částku 6.136 Kč.

Koncert pro pomoc rodinám po povodních

9.630 Kč předáno Zdeňce Divišové na rekonstrukci po povodních

Povodně vždy napáchají nevyčíslitelné škody. Přemýšleli jsme, jak nejlépe pomoci, a napadlo nás zorganizovat sbírku a pomoci lidem, kteří to nejvíce potřebují.
Během velmi krátké doby se nám podařilo nashromáždit úklidové a čistící prostředky, které jsme odevzdali do mateřské školy ve Vaňově, kde byly dále rozdělovány. Po opadnutí vody nás oslovily dvě studentky pedagogické fakulty UJEP s prosbou o pomoc při pořádání koncertu na podporu nejvíce zasažených rodin. Nepodařilo se nám vybrat tak velikou částku, jakou jsme chtěli. Celkově se vybralo 9.630 Kč, částku jsme předali paní Divišové z obce Svádov, která měla při povodních 1,5 metru vody v 1. patře, a přišla tak téměř o všechno. Přesto si myslím, že akce byla úspěšná. Obrovský dík patří všem kapelám a zpěvákům, kteří na akci vystoupili!

Na programu spolupracovali

Hádanky ze šuplíku, Mažoretky, Vladimír Goncharov a Inna Davidenko , host Natalia Vasina, Za 5minut 12, David Deyl, Blue Rocket, Pavel Houfek band a No Discipline

Zvláštní poděkování

Tereza Feltlová a Kamila Macíková Pedagogická fakulta UJEP, Lardon.cz, Městský obvod Ústí nad Labem – Severní Terasa