10. ročník Rozsviťme Ústí nad Labem

10. ročník Rozsviťme Ústí nad Labem

Úžasná atmosféra, skvělí účinkující, perfektní publikum, na to se můžete těšit i letos 21. 12. 2018 od 16:30 na Lidickém náměstí. Program plný zpěvu a show, potěší každého. Velkou radost opět uděláme fanouškům sourozenců Slepčíkových a večerem nás provede Alena Skalová.

Na náměstí opět společně rozzáříme úsměvy dětí, kterým letos pomáháme. Ze srdce děkujeme všem lidem, kteří se podílejí na přípravě akce, i laskavým dárcům, jejichž příspěvek pomůže zlepšit život dětem, s jejichž příběhy se můžete seznámit v textu níže. Finanční příspěvky, určené dětem, můžete zasílat i na náš transparentní účet 218164200/0600. Další velké poděkování patří naším laskavým sponzorům.

 

PLNÍME SNY a 100% výtěžku putuje na pomoc:

 

Dvanáctiletá Terezka trpí středně mentální retardací, významnou poruchou chování a pozornosti ADHD. Má těžkou dysfunkcí řeči, specifické vývojové vady řeči a jazyka i problémy s artikulací. Má psychické problémy, kvůli kterým musela být již několikrát hospitalizována. A to není bohužel vše, Terezku má také průduškové astma, špatnou orientaci, nedostatek vápníku i vrozenou vadu čéšek. Trápí jí i vysoká kazivosti zubů, kvůli které navštěvuje speciální zubní kliniku v Praze. Musí používat speciální pastu s fluoridem a s vápníkem která je finančně drahá, 1 tato tuba stojí 500 Kč. Proto by maminka ráda požádala o příspěvek n speciální pastu GC PASTE PLUS, která by jim vydržela na celý rok. Cena pasty je na 1 rok přibližně 5 000 Kč.

 

 

Martínek je 8 měsíční miminko u kterého se 4 měsíce po narození, projevila epilepsie. Při následné hospitalizaci a na základě magnetické rezonance, bylo také zjištěno nedovyvinutí mozečku. Po mnoha dalších hospitalizacích v Ústí, Krči a nakonec Motole, byla zjištěna zdrcující diagnoza – epilepsie, atrofizace mozečku, a dále byla u Martínka zjištěna atrofie očních nervů a lehká vada sluchu. Martínek se zastavil ve vývoji, a z důvodu smyslových vad je pro něj i vnímání okolí velmi těžké. Jediná šance je v této chvíli rehabilitace, pomohl by jednodílný vojtův stůl na cvičení v hodnotě cca 30 000 Kč.

 

 

 

 

 

Sedmiletá Andrejka trpí středně těžkou retardací a centrálním hypotonickým syndromem a poruchou autistického spektra. Má narušenou jak hrubou, tak i jemnou motoriku, trpí urgentní inkontinencí, a musí používat pleny (hlavně v noci). Potřebuje neustále procvičovat ručičky a nožičky a také více komunikovat s okolím. Přes své postižení je to společenská holčička, jejíž stav vyžaduje celodenní pomoc ve všech směrech. Částka by byla poskytnuta na diagnostický pobyt na LOGO KLINICE v Brně. Výše částky je 16 000 Kč.

 

 

Maminka jedenáctileté Leničky na nás obrátila s prosbou. Ráda by pro svou dceru, která má kombinované postižení jak mentální, tak pohybové a pátým rokem má zavedenu výživovou sondu v žaludku, která ji umožnuje žít. Před dvěma roky prodělala operaci obou nožiček a nyní dokáže již několik minut stát. Leničku maminka vozí několikrát v týdnu k lékařům i do speciální školy na hiporehabilitace, pro pomůcky, pleny a podložky, Lenička stále nosí plenky, získala příspěvek na hiporehabilitace v hodnotě 15 000 Kč.

 

 

 

Devítiletý Tobiáš je z dvojčat a narodil se předčasně ve 26. týdnu s porodní váhou 900 g. Jeho dvojče – sestra bohužel týden po porodu zemřela. Komplikovaný porod, těžká nezralost a mnoho zdravotních komplikací, to vše se u něj rozvinulo v těžké kombinované postižení  – dětskou mozkovou obrnu (DMO). Jeho psychomotorický vývoj je těžce opožděn a v deseti letech nemluví, nechodí, má poruchu příjmu potravy (zavedenou žaludeční sondu – PEG), skoliózu, operovaný kyčelní kloub, oční vadu, epilepsii, Hydrocefalus a zavedený Schunt a chronické plicní onemocnění. Přes všechny tyto anamnézy je Tobi klidný, trpělivý, veselý, vnímavý a zvědavý klučina, který se doma plazí po zemi, trochu leze po čtyřech, miluje zvukové hračky, říkanky, písničky a televizní pohádky a rád si sám jezdí ve svém vozíčku. Tobiáš by jel rád do kliniky AXON na terapii Kosmík v hodnotě 56 880 .

 

 

 

Tříletý Vojtíšek podstoupil ihned po porodu kardiopulmonální resuscitace, jejímž cílem je oddálení klinické smrti a zamezení nevratného poškození životně důležitých orgánů. Jedná se o nepřímou srdeční masáž a umělou plicní ventilaci, které dočasně suplují základní životní funkce – srdeční činnost a dýchání a hned další dny postoupil závažné operace. Vojtíšek trpí epileptickými záchvaty a epilepsii DMO. Maminka žádá pro Vojtíška Therasit Terapii v Liberci, logopedii v celkové výši 50 000 Kč.

 

 

 

Poděkování partnerům

Děkujeme všem, kteří se na konání akce podílejí a díky nim se rok od roku navyšuje částka, kterou můžeme hendikepovaným předat.

Děkujeme dobrovolným hasičům z Božtěšic a Velkého Chvojna za dohled na akci a za zdravotní asistenci, kterou zajišťují zdravotníci z organizace Medic Ústí nad Labem, z.s.

 

Partneři akce a účinkující:

mgmul

stáj Tivani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mediální partneři:

 

 

 

 

 

 

Děkujeme za příspěvek 5000 Kč a více ?

Ing. Eva Fialová,

Mgr. Ing. Petr Nedvědický

Mgr. Jan Richter

Ing. Pavel Elias